Fotowoltaika 

Wykorzystaj potencjał i zintegruj swoją instalację z rynkiem energetycznym. Sprzedajemy Twoją energię słoneczną w ramach obrotu energią elektryczną lub w ramach atrakcyjnych umów typu PPA.

Market

FAQ Energia Słoneczna

Najczęściej zadawane pytania

ENIGA  przejmuje ryzyko związane z dokładnością prognozy wytwarzania energii w Twojej elektrowni i dba o to, by wytworzona przez nią energia elektryczna była sprzedawana po możliwie najlepszej cenie.  Integracja Twojej farmy fotowoltaicznej z naszą wirtualną elektrownią umożliwia nam jak najdokładniejsze prognozowanie i sprzedaż na krótkich terminach.

Dzięki monitorowaniu na żywo generacji z Twojej instalacji, zyskujemy ogromną przewagę w handlu energią na rynku hurtowym. Połączenie z farmami fotowoltaicznymi realizujemy przede wszystkim poprzez standardowe protokoły (np. podłączając się do systemu monitorowania Twojego dostawcy). Jako wytwórca nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów poza udostępnieniem technologii zdalnego sterowania.

Musisz niezwłoczne poinformowanie nas, jeśli instalacja zostanie wyłączona z powodu prac konserwacyjnych, usterki lub tym podobnych. 

Większość energii elektrycznej sprzedajemy na Towarowej Giełdzie Energii. Ponadto, dostarczamy naszym energię naszym Odbiorcom.

Wytwórcom uczestniczącym w systemie aukcyjnym oferujemy kontrakt na odkup energii elektrycznej po cenie aukcyjnej, a także kompleksową obsługę rozliczania wynagrodzeń od Zarządcy Rozliczeń S.A. Proponujemy też inne rozwiązania poszerzające zakres współpracy i zyski.

ENIGA jest podmiotem odpowiedzialnym za bilansowanie handlowe.

© Copyright 2021 ENIGA- All Rights Reserved