Bilansowanie energii z OZE

Jak to działa ?

Nadwyżki prądu z Państwa instalacji fotowoltaicznej, czyli niezużyta na bieżąco energia, trafiają do sieci. Dzięki danym z licznika dwukierunkowego, zliczamy jej ilość.

Całą energię (100%), która trafiała do sieci energetycznej odkupimy od Państwa po cenach umownych, ustalonych w trakcie zawierania umowy.

Gdzie trafi energia ?

Wyprodukowaną w Państwa instalacji fotowoltaicznej energię sprzedamy do naszych Odbiorców końcowych.
Dzięki temu energia będzie w całości zużyta w momencie jej wytworzenia.
Odnawialne źródło energii jakim jest słońce to dobro, które pozwala zaoszczędzić miliony ton węgla a przez to czyni nasze otoczenie czystszym. Państwa wkład w ochronę środowiska jest bezcenny.

Bilansowanie

Słońce nie świeci codziennie tak samo. Zdarzają się dni pochmurne i deszczowe. Instalacja fotowoltaiczna nie produkuje też energii w nocy, a bardzo mało produkuje w okresie jesieni i zimy.
Dlatego ENIGA odkupioną od Państwa energię musi zbilansować, czyli uzupełnić jej brak kiedy jest jej za mało lub odsprzedać na rynku bilansującym, kiedy jest jej za dużo.

Cena zakupu energii od Państwa musi zatem uwzględniać proces bilansowania. Prościej można wytłumaczyć to w ten sposób, że do beczki wlewamy wodę. Raz pada deszcz a czasami jest jego za dużo. Ale beczka musi być cały czas pełna. Więc dolewamy do niej wody lub ją odlewamy. To jest właśnie bilansowanie.

© Copyright 2021 ENIGA- All Rights Reserved